Oferta Przedszkola

Przedszkole nasze realizując podstawę programową z wychowania przedszkolnego w godz. 8oo - 13oo spełnia swoją funkcję opiekunczo - wychowawczo - dydaktyczną prowadząc zabawy i zajęcia z wykorzystaniem szeregu nowatorskich, pobudzających aktywność i twórcze działanie dziecka form i metod pracy.

Dbamy o wszechstronny rozwój dziecka, traktując każde indywidualnie i podmiotowo. Wychowanek nasz ma możliwość doświadczania i osiągania sukcesu oraz radzenia sobie z porażkami.

Sprawiamy, aby dzieci z nami czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe.

Dajemy dzieciom możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach pobudzających kreatywne myślenie i działanie w zakresie realizacji podstawy programowej oraz udział dzieci w zajęciach dodatkowych.

Dodatkowa oferta Przedszkola dla wszystkich dzieci (bez dodatkowych kosztów płatności):

1. Udział w kampanii społecznej Fundacji ABC XXI "Cała Polska Czyta Dzieciom" - codzienne głośne czytanie dzieciom przez cały rok. Propagowanie idei głośnego czytania wśród rodziców - Czytaj dziecku 20 minut dziennie codziennie.

2. Realizacja programu wychowawczego:

- Dziecko ma poczucie przynależności do grupy (dni adaptacyjne, tworzymy wizytówki grupy, kąciki urodzinowe, drzewko sukcesu > pasowanie na przedszkolaka, wzmacnianie poczucia własnej wartości)

- Dziecko współtworzy i respektuje normy postępowania w grupie (mam prawo, mam obowiązki > tworzymy kontrakty z dziećmi)

- Dziecko chce i wyraża potrzebę twórczego działania > wykorzystujemy twórcze metody i techniki stymulujące aktywność i myślenie.

3. Realizacja programów profilaktycznych:

- Magiczne kryształy, Cukierki, Czyste powietrze wokół nas, Mamo, tato, wolę wodę, Domestos, tu byłem, Leon itp.

4. Prowadzenie dodatkowych zajęć wspomagających rozwój dziecka - udzielanie dzieciom pomocy psychologiczno - pedagogicznej (tym dzieciom, które takiej pomocy potrzebują):

- zajęcia logopedyczne,

- zajęcia terapeutyczne (gabinet ze światłem fluorescencyjnym - zastosowanie elementów metody integracji sensoryczno - motorycznej),

- zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci z problemami emocjonalnymi - przyjawiające cechy agresji  lub nieśmiałości, wycofania,

- zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze

5. Religia dla dzieci 6 letnich

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która dba o wysoki poziom kształcenia i wychowania dzieci przy współpracy z domem rodzinnym dziecka. Otwarte i przyjazne nastawienie całego personelu przedszkola sprawia, że dziecko czuje się z nami jak w rodzinnym domu.