Nasze budynki

Dyrektor - Zyta Banasiak - ul. Legionów 30 tel. 564622716

Wicedyrektor - Izabela Figurska - ul. Dąbrówki 6 tel. 564626482

Wicedyrektor - Iwona Turek - ul. Legionów 30

Do Przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 3-6 lat, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor może przyjąć dziecko, które ukończyło 2,5 roku jest samodzielne w samoobsłudze i zaspakajaniu podstawowych potrzeb fizjologicznych. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Dziecko w wieku 3-5lat ma prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Przedszkole funkcjonuje:

w godz. 6:00  -  16:00

-  śniadanie                                                  8:15

- II śniadanie (owoc lub warzywo)  ok.  10:00

- obiad                                                           12:00

- podwieczorek                                            14:00

Rodzice mają możliwość wyboru:

czasu pobytu swojego dziecka w godzinach funkcjonowania przedszkola oraz wyboru posiłków.

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach 8oo  - 13oo.

Za każdą godzinę zegarową poza godzinami realizacji podstawy programowej rodzic płaci 1zł, tj. 6oo - 8oo oraz 13oo - 16oo natomiast za dziecko 6-letnie nie jest popierana opłata stała.

WARIANTY GODZINOWE DO WYBORU

10 GODZIN

6.00-16.00

ŚNIAD.,OBIAD,PODWIECZ.

Budynek przy ul. Legionów 30:

Budynek usytuowany jest obok Biblioteki Miejskiej i przystanku tramwajowego oraz w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr 9. W budynku funkcjonują 4 oddziały mieszczące się w 4 salach dla dzieci wg następujących grup wiekowych:

I oddział "Biedronki" - dzieci 3-4 letnie

II odzdiał "Motyle" - dzieci 5-4 letnie

III oddział "Pszczoły" - dzieci 4-6 letnie

IV oddział "Żaby" - dzieci 6 letnie

Oddział I i II mieszczą się na parterze, natomiast II i IV na I piętrze. Na każdym piętrze znajdują się łazienki, z których korzystają dzieci. Ponadto w budynku jest dodatkowo sala rekreacyjna do zabaw, ćwiczeń gimnastycznych, zajęć dodatkowych i wspólnych spotkań integracyjnych oraz niewielki gabinet logopedyczny. Przedszkole posiada przepiękny ogród, który jest usytuowany z tyłu budynku z dala od hałasu ulicznego. Ogród przedszkolny wyposażony jest w sprzęt do zabaw terenowych dostosowany do wymogów bezpieczeństwa oraz wieku i możliwości dzieci. Dużym walorem ogrodu jest przepękna zieleń, w tym drzewa: kasztanowiec, jarzębiny, świerki oraz stary, duży dąb, który został pomnikiem przyrody.

Tak to wyglada na zdjęciach: kliknij tutaj

Budynek przy ul. Dąbrówki 6

Budynek usytuowany jest na osiedlu mieszkaniowym Tarpno w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr18. Posiada bardzo dobre warunki lokalowe. Mieści się w nim 5 dużych, przestronnych sal wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne. Przy każdej sali znajduje sie łazienka dla dzieci. Ponadto przedszkole posiada gabinet logopedyczny i gabinet terapeutyczny do terapii sensorycznej. Placówka otoczona jest dużym ogrodem, z piękną zielenią, piaskownicami i sprzętem do zabaw. Przedszkole charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi o specjanych potrzebach edukacyjnych. W tym celu utworzono 2 oddziały integracyjne, do których może łącznie uczęszczać 10 dzieci z orzeczeniami do kształcenia specjalnego. Staramy się, aby dzieci zdrowe i niepełnosprawne miały możliwość indywidualnego rozwoju, były kochane, akceptowane i szczęśliwe. W budynku funkcjonuje 5 oddziałów, które mają swoje nazwy:

I oddział "Różyczki"  - dzieci 3-4 letnie

II oddział "Maki"  - dzieci 4-5 letnie

III oddział "Stokrotki"  - dzieci 5-6 letnie

IV oddział integracyjny "Bratki"  - dzieci 4- 5-6 letnie

V oddział integracyjny "Niezapominajki"  - dzieci 4-5-6 letnie

W oddziałach integracyjnych obok nauczyciela prowadzącego (pedagogika w zakresie wychowania przedszkolnego) jest zatrudniony specjalista organizujący wychowanie i kształcenie integracyjne (pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki).

Tak to wygląda na zdjęciach: kliknij tutaj

Budynek przy ul. Paderewskiego 10

Jest on usytuowany jest przy ulicy głównej, w niedalekiej odległości od Kościoła Katolickiego pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Znajdują się tam 4 przestronne sale edukacyjne, nowocześnie i stylowo wykończone oraz wyposażone w nowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Przy każdej sali znajduje się funkcjonalnie zaaranżowana łazienka, która spełnia potrzeby wszystkich dzieci, w  tym także potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Ponadto przedszkole posiada windę, która ułatwia komfortowe przemieszczanie się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Budynek przedszkola jest miejscem przestronnym, w którym zagospodarowano miejsce na gabinety: terapii pedagogicznej, terapii sensorycznej, logopedyczny,  a także salę do ćwiczeń korekcyjno - kompensacyjnych.

Teren placówki jest miejscem bezpiecznym, zabezpieczonym ogrodzeniem terenu, z którego dzieci mogą korzystać podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Dzieci podzielone są wg kryterium wieku i funkcjonują korzystając z edukacji wychowania przedszkolnego w następujących grupach:

I oddział – „Skrzaty”- dzieci 3-letnie

II oddz. – „ Krasnale” - dzieci 4-letnie

III oddz. integracyjny. – „Elfy” – dzieci 4,5,6-letnie

W oddziale integracyjnym obok nauczyciela prowadzącego (pedagogika w zakresie wychowania przedszkolnego) jest zatrudniony specjalista - pedagog specjalny  (oligofrenopedagog) organizujący wychowanie i kształcenie integracyjne.

W budynku funkcjonują także 2 oddziały bez wyżywienia, w tym 1 realizujący roczne, obowiązkowe przygotowanie przedszkole. Pracującą one w trybie zmianowym korzystając z jednej z przygotowanych do edukacji sal.

Są to grupy:

0C – „Zające”  - dzieci 5,6-letnie