HARMONOGRAMY DZIAŁAŃ

RAMOWE ROZKŁADY DNIA

RAMOWY ROZKŁAD DNIA – GRUPY PRZEDSZKOLNE Z WYŻYWIENIEM

Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego w godzinach

6.00 - 8.00

Schodzenie się dzieci, kontakty indywidualne z dziećmi  i rodzicami, zabawy swobodne przy niewielkim udziale nauczyciela (zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, gry i zabawy przy stolikach i dywanie), praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensacyjnym              i wychowawczym, zabawy na powitanie integrujące grupę. Ćwiczenia poranne.

8.00 - 9.00

(8.15 śniadanie)

Czynności opiekuńcze, tworzenie sytuacji edukacyjnych organizowanych przez nauczyciela. Czynności higieniczno – samoobsługowe i organizacyjno – porządkowe, śniadanie.

Zabawa ruchowa, czynności organizacyjne przygotowujące do zajęć.

9.00 - 10.00

Zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

10.00 - 11.45

(10.00 II śniadanie)

Zabawy swobodne dzieci. Czynności higieniczno – samoobsługowe      i organizacyjno – porządkowe,  II śniadanie.

Zorganizowane i swobodne zabawy na świeżym powietrzu lub w sali, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe                  i ogrodnicze, gry i zabawy ruchowe.

11.45-12.15

(12.00 obiad)

Czynności higieniczno – samoobsługowe                            i organizacyjno – porządkowe, obiad.

12.15 - 12.30

Relaksacja, słuchanie muzyki, realizacja programu „Czytające przedszkola” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

12.30 - 13.00

Organizowanie sytuacji sprzyjających dziecięcej aktywności (zabawy dydaktyczne, plastyczno – konstrukcyjne, muzyczne, ruchowe, taneczne, tematyczne, badawcze), realizowanie programów stymulujących dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z inicjatywy nauczyciela), zabawy swobodne dzieci, zabawy na świeżym powietrzu.

13.00 - 13.50

Tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności  i zainteresowania dzieci. Realizowanie programów stymulujących dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  (z inicjatywy nauczyciela). Zabawy swobodne dzieci w sali lub na powietrzu. Zajęcia dodatkowe.

13.50 - 14.15

(14.00 podwieczorek)

Czynności higieniczno- samoobsługowe i organizacyjno-porządkowe, podwieczorek.

14.15 - 16.00

Zabawy edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna, zabawy swobodne dzieci w sali lub na powietrzu, kontakty okolicznościowe z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO REALIZUJĄCYCH ROCZNE OBOWIĄZKOWE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE

(GRUPY BEZ WYŻYWIENIA)

7.00-8.00

11.30-12.30

Schodzenie się dzieci, kontakty indywidualne z dziećmi i rodzicami, zabawy swobodne przy niewielkim udziale nauczyciela, praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensacyjnym i wychowawczym, zabawy na powitanie integrujące grupę, ćwiczenia poranne.

8.00-9.00

12.30-13.30

Czynności opiekuńcze, samoobsługowe i organizacyjno-porządkowe, tworzenie różnych sytuacji edukacyjnych organizowanych przez nauczyciela, zabawa ruchowa, śniadanie.

9.00-10.00

13.30-14.30

10.00-11.00

14.30-15.30

Zorganizowane i swobodne zabawy na świeżym powietrzu lub w sali, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze, gry i zabawy ruchowe, czynności samoobsługowe.

11.00-12.00

15.30-16.30

Organizowanie sytuacji sprzyjających  dziecięcej aktywności (zabawy dydaktyczne, plastyczno-konstrukcyjne, muzyczne, ruchowe, taneczne, tematyczne, badawcze), realizowanie programów stymulujących dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  (z inicjatywy nauczyciela), zabawy swobodne dzieci. Rozchodzenie się dzieci.