Budynek ul. Legionów 30

mgr Ewelina Połajdowicz

Pomoc nauczyciela:

Agnieszka Stryjek

W grupie „Żuków” czas miło płynie.

Zabawy, gry, piosenki, nauka, nudzić się tutaj to prawdziwa sztuka.

Stąd każdy przedszkolak gotowy, wesoły z radosnym uśmiechem wędruje do szkoły.

Wśród nas jest 9 dziewczynek i 12 chłopców. W codziennych zabawach rozwijamy naszą sprawność ruchową, poznajemy najbliższe otoczenie społeczne i przyrodnicze, uczestniczymy w zabawach integracyjnych, matematycznych, zdobywamy nowe doświadczenia plastyczne. Bardzo lubimy słuchać bajek, które codziennie czyta nam Pani. Staramy się, by każdy w naszej grupie czuł się dobrze, żebyśmy nawzajem się szanowali. U nas każdy ma prawo do wyrażania emocji, ale my uczymy się wyrażać je tak, nie krzywdzić innych, a jeśli jednak sprawimy komuś przykrość, wspólnie z Panią szukamy sposobu, by to naprawić.  Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i piesze wycieczki. Dla nas każdy dzień jest ciekawy, bo każdy nowy dzień jest okazją do zdobywania nowych doświadczeń.

TEMATYKA: NA WIEJSKIM PODWÓRKU /01.04.2024r.-05.04.2024r./
DZIECKO :

- wymienia zwierzęta żyjące w różnych środowiskach przyrodniczych, np. na wsi np. krowa, kura,
- zna poszczególne etapy rozwoju kurczątka; wie z czego składa się jajko,
- ustala równoliczność dwóch zbiorów, a także posługuje się liczebnikami porządkowymi,

TEMATYKA: WIOSNA NA ŁĄCE /od 8.04.2024r. do 19.04.2024r./
DZIECKO :

- wymienia rośliny i zwierzęta żyjące w różnych środowiskach przyrodniczych, np. na
polu mysz, na łące kret, biedronka,
- zna cykl rozwojowy żaby i motyla,
- dzieli wyrazy na sylaby, wyodrębnia głoski w nagłosie, wygłosie wyrazach o prostej budowie fonetycznej, wskazuje obrazek na daną głoskę

TEMATYKA: BAJKI I BAŚNIE UCZĄ WARTOŚCI I DAJĄ WIELE RADOŚCI