PSZCZOŁY PREZENTUJĄ SWOJE PIĘKNE PRACE PLASTYCZNE, KTÓRE DOTYCZĄ OBECNIE OMAWIANEJ TEMATYKI CZYLI PIĘKNEJ KOLOROWEJ JESIENI. ZDJĘCIE
Aktualności
PSZCZOŁY JESIENNE PRACE
KRASNALE - Dzień Dziewczynki
W piątek 10 października Krasnale obchodziły w przedszkolu Dzień Dziewczynek. Była to wspaniała okazja, aby celebrować małe księżniczki poprzez tańce, zabawy i symboliczne upominki. Różnorodne aktywności w tym dniu sprzyjają integracji, budowaniu pewności siebie oraz wyrażaniu uznania dla wartości, jakie dziewczynki wnoszą do życia przedszkola. ZDJĘCIA
"Jak to dobrze być dziewczynką,
być brunetką lub blondynką.
Bez powodu można płakać,
tym za serce chłopców łapać.
Można bawić się lalkami,
stać przed lustrem godzinami.
Można stroić się do woli,
co chłopakom nie przystoi.
Można wzdychać godzinami,
można płacić uśmiechami,
pod pantoflem trzymać brata,
być dla taty pępkiem świata.
Serca podbić słodką minką.
Tylko trzeba być dziewczynką,
bo dziewczynką być, jak wiecie,
to najlepsza rzecz na świecie!"
KRASNALE - Zajęcia w Bibliotece Miejskiej
Dnia 8.10. Krasnale wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej na zajęcia pt. "Nie umiem przegrywać. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z historią Tupcia Chrupcia, dużej myszki, która bardzo lubiła się bawić z kolegami, ale... czasami psuła zabawę i się obrażała. Morał opowiadania o Tupciu był taki, iż Tupcio zrozumiał, że nie musi być najlepszy we wszystkim i zawsze wygrywać? Przedszkolaki w uwagą słuchały opowiadania, następnie ochoczo przystąpiły do rozwiązywania zabaw tematycznych. Na koniec zajęć dzieci otrzymały kolorowanki związane z tematem.
Nasze przedszkolaki również uczą się radzić emocjami związanymi z przegraną.
JEŻYKI - Zajęcia kulinarne
W czwartek 9.10. dzieci z grupy Jeżyki przygotowały smaczny i zdrowy koktajl mleczno - bananowy. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do jedzenia owoców i zapoznanie z możliwością spożywania ich w innej postaci. Przedszkolaki zapoznaly się z urządzeniem do robienia koktajlu - blenderem oraz jego działaniem. Dodatkowo utrwaliły zasady bezpieczeństwa oraz dokładnie umyły ręce. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była oczywiście degustacja witaminowego koktajlu. Dzieci zapamiętały, że aby być zdrowym, trzeba prawidłowo się odżywiać. ZDJĘCIA
Niezapominajki - doświadczamy przez ruch...
W tym tygodniu bawiliśmy się w zabawy ruchowe połącznone z doświadczaniem świata. Dzieci razem z paniami odkrywały nowe wrażenia, bawiąc się np.: folią malarską – szeleszczącą, miękką, a momentami całkiem nieprzewidywalną. Nie zabrakło także innych przyborów – dużą piłką gimmnastyczną toczyliśmy, podawaliśmy sobie w różne nietypowe soposoby i śmialiśmy się przy tym do rozpuku! Takie chwile budują więzi i wspierają rozwój – a przy tym dają tyle frajdy! ZDJĘCIA
BIEDRONKI- SKARBY JESIENI
Biedroneczki nazbierały skarby jesieni, aby stworzyć w sali kącik jesienny. Oto efekty naszej pracy. ZDJĘCIA
BIEDRONKI- DZIEŃ UŚMIECHU
JEŻYKI - Wycieczka na stragan warzywno - owocowy
W dniu 7 października wybraliśmy sie do sklepu warzywno - owocowego. Głównym celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw owoców i warzyw oraz ich wyglądu. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały poszczególne warzywa i owoce, które można było nabyć w warzywniaku. Dzieci miały okazję nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale także mogły poznać owoce, które nie są hodowane w Polsce, czyli owoce egzotyczne. Pani sprzedawczyni przyjęła nas z uśmiechem i serdecznością. Podarowała nam piękne czerwone jabłka i soczyste gruszki, które po powrocie do przedszkola z apetytem zjedliśmy. Była to pouczająca i bardzo ciekawa wycieczka. ZDJĘCIA
BIEDRONKI- ZASADY RUCHU DROGOWEGO
Biedroneczki fajną zabawą skończyły tematykę o ruchu drogowym. Uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię – nawet najmłodsi wiedzą, że zielone światło to znak do startu! ZDJĘCIA
WIEWIÓRKI- DZIEŃ CHŁOPAKA
W grupie Wiewiórki 30 września świętowaliśmy Dzień naszych Super Chłopaków- były życzenia, tańce i przytulańce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku- dziękujemy za pomoc mamie Wiktora. ZDJĘCIA
SOWY- MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
W minioną środę dzieci z grupy Sowy udały się do Miasteczka Ruchu Drogowego WORD.🚸W ciekawy i praktyczny sposób dzieci przypomniały sobie zasady poruszania się po jezdni. Podczas speceru alejkami, dzieci zwracały uwagę na sygnalizację świetlną oraz znaki drogowe - zarówno pionowe, jak i poziome. Mogły też w praktyce poznać zasady poruszania się po jezdni, a nawet zamienić sięw kierowców. ZDJĘCIA
SOWY I WIEWIÓRKI- DZIEŃ UŚMIECHU
W miniony czwartek dzieci z grupy Sowy I Wiewiórki obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Zabawy tego dnia miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Podczas zajęć przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Sprawdzaliśmy również dlaczego "śmiech to zdrowie", przypomnieliśmy sobie zabawę w Pomidora, która wywołała wiele uśmiechu na twarzach dzieci😊. ZDJĘCIA
SOWY- MORZA I OCEANY
Sowy w minionych tygodniach pracowały nad zagadnieniami związanymi z morzem i oceanem.Szukaliśmy odpowiedzi na wiele pytań:Co to jest linia brzegowa? Kto zamieszkuje morza i oceany? Na jaką głoskę rozpoczyna się ryba, statek, wieloryb....co to jest rafa koralowa i kto ją zamieszkuje? Jakie są warstwy oceanu i Jakie zwierzęta zamieszkują kolejne z warstw? ZDJĘCIA
NIEZAPOMINAJKI - MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
Dnia 01.10 dzieci z grupy "Niezapomniajki" brały udział w lekcji bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zarówno jako piesi jak i zmotoryzowani użytkownicy motorów i samochodów. Ta praktyczna lekcja odbyła się w miasteczku ruchu drogowego przy WORD w Grudziądzu. Nie zabrakło czasu na wspólne zabawy na placu zabaw, który również tam się znajduje. ZDJĘCIA
STOKROTKI - STRAŻ MIEJSKA
Dnia 03.10 grupa Stokrotki odwiedziła siedzibę Straży Miejskiej w Grudziądzu. Zwiedzanie zaczęliśmy od dyżurki, następnie udaliśmy się do gabinetu z monitoringiem i na końcu naszej wycieczki, każde dziecko mogło usiąść za kierownicą samochodu służbowego. Przedszkolaki otrzymały w prezencie element odblaskowy. Zapraszamy do fotorelacji.
KRASNALE - Sałatka owocowa
Na zajęciach Krasnale samodzielnie przygotowały pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki wcielając się w rolę kucharzy/kucharek. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy. Na koniec dzieci stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu – dla swoich rodziców i rodzeństwa – zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia. ZDJĘCIA
ul. Paderewskiego - Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu w naszym przedszkolu był pełen radości. Każda grupa świętowała ten wyjątkowy dzień na swój sposób: były tańce, zabawy integracyjne, prace plastyczne i oczywiście mnóstwo uśmiechów! Przedszkolaki przypomniały sobie, że uśmiech ma niezwykłą moc, potrafi poprawić humor, dodać odwagi i sprawić, że świat wokół staje się piękniejszy. Na zdjęciach można zobaczyć nasze wesołe grupy, które z dumą prezentują swoje „uśmiechnięte dzieła”, radosne miny i pozytywną energię. SKRZATY, KRASNALE, ELFY, JEŻYKI
JEŻYKI - Dzień Uśmiechu
2 października w grupie Jeżyki obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Głównym celem było uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Tego dnia przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. Na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta. ZDJĘCIA
KRASNALE - Dzień Głośnego Czytania
29.09. w naszym przedszkolu obchodzilismy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji starsza koleżanka Oliwia przeczytała Krasnalom wybrane przez dzieci ksiązeczki o przygodach Kici Koci. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowiadań. Dzięki Kici Koci powtórzyły wiedzę o zasadach bezpieczeństwa, zdrowej rywalizacji, pokazując przy tym wartość pomagania innym. ZDJĘCIA
ELFY - Dzień Głośnego Czytania
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Elfy wybrały się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia pt. „Dobre Maniery”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez bibliotekarkę, utrwalały magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam oraz poznawały zasady dobrego zachowania na co dzień. Była to niezwykle pouczająca i radosna lekcja, która pokazała, że uśmiech i dobre maniery to klucz do udanej przyjaźni. ZDJĘCIA
Archiwum Aktualności